חופי רחצה בכנרת לחופשה מושלמת08/03/2017

חופי רחצה בכנרת - הזדמנות לבטן גב מול המים
הכנרת מושכת אליה נופשים רבים ומציעה להם מגוון רחב של חופים. חלק מהחופים אינם מוכרזים ולחלק הכניסה בתשלום. מומלץ לבקר בהם בעיקר במהלך האביב והקיץ, אז מזג האוויר נוח ונעים. מתכננים חופשה בצפון פלוס ביקור בכנרת? הנה סקירה קצרה על כמה מהחופים שכדאי לכם לעצור בהם לביקור:

חוף אמנון
חוף זה הוא חוף מוכרז, המוגדר כחוף שקט. אסור להשמיע בו מוסיקה והוא מושך אליו בעיקר משפחות עם ילדים וגם קבוצות. מהחוף עצמו יוצאים מסלולי הליכה רבים, כחלק משביל סובב כנרת והוא מציע לנופשים בו מתקנים שונים וגם שירותים נהדרים. יש בחוף מזנון, שפתוח לאורך כל השבוע במהלך עונת הרחצה, יש בו מקלחות וגם שירותים מסודרים, אזור לקמפינג, שולחנות, שמשיות, תאורה וגם חניון, המיועד לאופנועי ים ולסירות.

חוף עין גב
בסמוך לקיבוץ עין גב, נמצא חוף מוכר, המושך אליו רבים. חוף עין גב הוא חוף מטופח ומתוחזק. בהשוואה לחופים אחרים, הוא מבודד הרבה יותר ולכן יכול להתאים לשהייה למי שמחפש את השקט ואת השלווה. הכניסה אל החוף היא ללא תשלום ויש לקחת בחשבון שאין בו שירותים או מתקנים כלשהם ולכן מומלץ להיערך בהתאם ולהגיע אליו מצוידים, ובמיוחד אם לשהות בו עם הילדים.

וילות בכנרת

חוף התכלת
החוף הזה קיים עוד משנת 1952 והוא נחשב לאחד מחופי הרחצה המושקעים והמטופחים בכנרת. הגישה אל המים שמציעה החוף נוחה וקלה מאד ומי הכנרת הצלולים הופכים את השהות בו לנעימה . יש בחוף מדשאות דשא מטופחות וגדולות מאד וגם מצילים. אפשר לנצל את העצים שעל החוף כדי ליהנות מקצת צל או לשבת תחת הסככות. נופשים, המעוניינים בכך, יוכלו גם לשלב, בזמן השהות שלהם על החוף, פעילויות ספורט ימי שונות, כמו בננה, סקי מים וסירות שאפשר לשכור לפי שעה.

חוף כינר
חוף הרחצה הזה הוא חוף מופרד – אזור אחד לנשים ואזור שני לגברים. ולכן, כשמדובר בנופש של דתיים, מומלץ מאד להגיע אל החוף הזה כדי ליהנות ממי הכנרת. החוף מציע לאורחים בו שירותים וגם מקלחות, שולחנות פיקניק וגם מזנון, הפתוח לאורך כל שעות היום.

חוף גופרה
אורכו של החוף הוא כ – 500 מטרים ואפשר למצוא בו לא מעט עצי אקליפטוס, הצמודים אל המים. החוף מציע לנופשים בו שולחנות לפיקניק, שירותים ומקלחות, מתקני אשפה ועוד. החוף נעים מאד ומומלץ להגיע אליו במהלך עונת הרחצה אם בוחרים ללון בסביבה.

חשוב לדעת
אם אתם רוצים לבלות כמה שעות באחד החופים ומתלבטים באיזה חוף לבחור, מומלץ לכם לפני ההגעה לבדוק מראש אילו מתקנים יש בחוף, האם מדובר בחוף בתשלום או שמא חוף שהכניסה אליו חינמית וגם האם יש שירותי הצלה במקום. פרט זה רלוונטי במיוחד למשפחות עם ילדים, המעוניינים לבלות על החוף במסגרת החופשה בסביבה.