מטבחים מעוצבים לוילות יוקרה16/07/2015

מטבחים מעוצבים לוילות יוקרה
איכות החיים הגבוהה בישראל גרמה לכך כי אנשים ישקיעו מחשבה רבה בבניית הבית שלהם. כיום ניתן לראות וילות יוקרה במגוון מקומות בארץ כאשר נהוג גם להשקיע מחשבה רבה בעיצוב המטבח. אם פעם היה נהוג לחשוב כי החדר היפה ביותר  הוא חדר האמבטיה, הרי כיום מבינים כי המטבח הינו בעל חשיבות רבה. לצורך כך בעלי וילות יוקרה פונים לשכור את שירותיו של מעצב מטבחים מנוסה אשר יתן את הדגש המתאים בכל הקשור לנושא של מטבחים מעוצבים.

 חשיבותה של מהפכה
בשנים האחרונות ניתן לראות כי המטבח הפך למקום המעניין ביותר בבית. תוכניות הבישול הרבות הן בישראל והן בארצות אחרות הוכיחו כי המטבח הוא המקום החם ביותר בבית. ההתעסקות בבישול הוכיחה כי יש מקום להשקיע מחשבה רבה בכל הקשור לעיצוב המטבח בבית, וכיום הביטוי מטבחים מעוצביםהפך לשם דבר.

 בתקופה בה מסעדות נפתחות אחת אחרי השניה וחומרי הגלם רק הולכים ומשתבחים, נדמה כי המהפכה כאן כדי להישאר. אם פעם לא ידענו להבחין בין מנות יפניות לבין מנות תאילנדיות, הרי כיום כל ילד יודע ולכן יש חשיבות רבה לעצב את המטבח. עיצוב מטבחים בוילות יוקרה מצריך לא מעט מחשבה. מטבחים בוילות יוקרה מספקים לכל חובב בישול את הפינה האידיאלית – גם משימות מסובכות הופכות לפשוטות.

 מה כוללת עבודתו של מעצב מטבחים
מעצב מטבחים הינו איש  מקצוע בעל ניסיון רב בתחום, כזה שיכול לראות את המטבח הקיים ולהציע שינויים בהתאם לידע אשר רכש במשך השנים. וילות יוקרה מחייבות את אותו מעצב להתייחס בצורה אחרת למטבח היות ומדובר במקום שיש להשקיע בו מחשבה רבה מבחינת עיצוב.

כיום ישנם לא מעט אביזרים אשר הופכים את חווית הבישול במטבח למרתקת ולכן יש מי שמעוניין להוסיף לחלל המטבח שלל אביזרים שונים כגון מדיח כלים חדשני או כיור בעיצוב מיוחד, כזה שיגרום לאורחים להסתכל על עיצוב המטבח. עבודתו של מעצב מטבחים מתחילה מתחקיר אותו הוא עורך עם דיירי הבית- מהם הם היו רוצים לראות במטבח שלהם. כפי שכבר הזכרנו היות ומדובר בוילות יוקרה, יש להביא בחשבון כי יש צורך להתחשב במעמד.

כפי שכבר הזכרנו מטבחים מעוצבים אינם דומים למטבחים אחרים. מטבחים מעוצבים מתאפיינים במספר פרמטרים :
  • גימור: בשונה ממטבח פשוט, מטבח הממוקם בוילת יוקרה נחשב למוקפד, כזה העשוי מחומרי גלם משובחים ובעל רמצת גימור גבוהה במיוחד..
  • תחכום: בשונה ממטבחים אחרים, מטבחים בעלי עיצוב יוקרתי מתאפיינים בתחכום מבחינת העיצוב וחלוקה שונה של החלל כך שחווית הבישול תהיה מעניינת. כך למשל, אם מדובר במטבח מודרני חומרי הגלם אשר ישמשו את המטבח יהיו חומרים בעלי איכות גבוהה בסגנון מודרני. במטבחים מודרנים לא יהיה ניתן לראות נירוסטה או כיורים גדולים אלא דווקא כיורים המשתלבים עם המראה הכללי של המטבח.